Wystawa fotograficzna "Miasta dla rowerów"

Wystawa, sfinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej prezentuje rower jako podstawowy środek transportu w miastach Holandii oraz rozwiązania techniczne, które ułatwiają poruszanie się rowerem w mieście. Większość zdjęć z wystawy jest prezentowana na stronach witryny www.rowery.org.pl. Autorem fotografii jest Marcin Hyła.


Wystawa na Dworcu Centralnym w Warszawie

Wystawę oficjalnie otworzył w maju 1999 roku na Dworcu Centralnym w Warszawie ówczesny wiceminister środowiska, Radosław Gawlik. Przy okazji wykonał zresztą w hali głównej dworca kilka rund na rowerze, co jest w tym miejscu niedozwolone - ale obecni na uroczystości przedstwiciele władz kolejowych nie wyciągnęli w stosunku do niego żadnych konsekwencji, a media podeszły do sprawy bardzo sympatycznie.

Wystawa odwiedziła do dziś ponad dwadzieścia miast - była prezentowana na dworcach, w domach kultury i uczelniach. Będzie prezentowana do śmierci technicznej zgodnie z zapotrzebowaniem lokalnych organizacji, stowarzyszeń itp. Do zorganizowania wystawy potrzebne jest pomieszczenie o powierzchni co najmniej  30-40 metrów kwadratowych i wysokości 3 m - wystawa jest prezentowana na stelażu, ustawianym w środku tego pomieszczenia.


Wystawa na Politechnice Śląskiej w Gliwicach

Ponieważ obecnie wystawa nie posiada własnego budżetu, chętni do jej prezentacji muszą zorganizować transport. W stanie złożonym wystawę stanowią dwa pakiety o wymiarach 2,5 m na 1.2 m i grubości około 10 cm, jeden pakiet o wymiarach 3 m na 0,3 m oraz mniejsza paczka. Całość waży około 120 kilogramów i może być przewożona samochodem dostawczym - np. skrzyniowym "Żukiem". Organizator musi również zapewnić jej zapakowanie tak, aby mogła być przewieziona dalej oraz ewentualne przechowanie w suchym i bezpiecznym miejscu na czas do następnej ekspozycji.

W sprawie organizacji wystawy prosimy o kontakt.Powrót na górę strony