Gdańskie ścieżki rowerowe w budowie

W 2002 roku Gdańsk wskutek zaangażowania organizacji społecznych (Obywatelska Liga Ekologiczna i Polski Klub Ekologiczny - "Miasta dla rowerów") uzyskał dotację 1 mln dolarów z Global Environment Facility na budowę ogólnomiejskiego systemu dróg rowerowych. W tym roku rozpoczęła się budowa poszczególnych odcinków. Mimo istniejących zapisów dotyczących zarządzania jakością, projektanci i urzędnicy zatwierdzający projekty dopuścili się kilku poważnych błędów, które wymagać będą korekty (o czym też będziemy informowali). Poniżej kilka pierwszych zdjęć z placu budowy, których autorem jest Michał Błaut:

przejazd rowerowy

Powyżej: budowa ścieżki rowerowej w rejonie przejazdu przez skrzyżowanie al. Legionów i ul. Kościuszki. Konieczna będzie niewielka korekta łuku widocznego w głębi po lewej.

budowa

Powyżej: budowa ścieżki rowerowej w Gdańsku Wrzeszczu, róg al. Legionów i ul. Aldony, widok w kierunku pl. Komorowskiego

budowa

Powyżej: Gdańsk Wrzeszcz, al. Legionów -  widok od pl. Komorowskiego w
kierunku pl. Wybickiego

budowa

Powyżej: Gdańsk Wrzeszcz, pl. Komorowskiego widok w kierunku ul. Wyspiańskiego

budowa

Powyżej: Gdańsk Wrzeszcz, róg pl. Komorowskiego i ul. Waryńskiego -  widok w
kierunku ul. Wyspiańskiego. Barierka skutecznie oddzieli ruch pieszych i rowerzystów, ale wydaje się, że powinna być niższa. 0,7-0,8 m wystarczy, a rowerzyści nie będą zaczepiać kierownicą, co powiększy pole manewru tuż przed skrzyżowaniem.

budowa

Powyżej: Gdańsk Wrzeszcz, ul. Miszewskiego, tunel pod linią kolejową - widok
w kierunku ul. Grunwaldzkiej


budowa

Gdańsk Wrzeszcz, róg ul. Wyspiańskiego i ul. Białej - widok na tunel
pod linią kolejową w kierunku ul. Grunwaldzkiej (okolice targowiska)

Zdjęcia wykonano pod koniec lipca 2003. Copyrights Michał Błaut